O Sindi...

Wybór hodowli wypadł dość szybko... Stety i Niestety. Pierwsza ,,wizyta'' była 30 sierpnia. Pomarańczowa, bo tak na nią wołano podbiegła oczywiście skacząc. Odrazu wiedziałam, że ciężko będzie tego oduczyć z czym zresztą do tej pory bywają problemy. Rozmowa z hodowcą była dość długa. Na drugi dzień, mój tata pojechał po psa sam. Czarnuch miał już 8 miesięcy. Sindi nie wiedziała co się stało, w sumie jej się nie dziwie, w końcu nie codziennie tak szybko zmienia się otoczenie i opiekunów. Drugi dzień zaczęła jakby była tu od szczeniaka:) Poszłyśmy na spacer, gdzie mogła się wybiegać i wyszaleć. O dziwo nie uciekała. Pilnowała się.
Jaka jest dzisiaj? Łosiu jest żywym psem, czasami nawet za bardzo. Ma ogrom energii, który ciężko spożytkować. Może nie tyle co ciężko jak trudno, bo wciąż wraca. Do dzieci jest delikatna, wie , że musi, nie ma innego wyjścia. Jedzenie? Zawsze ponad wszystko:) Oprócz tego stawiamy pierwsze kroki na ringach wystawowych.Wydaje mi się, że lubi spędzać tam czas, aczkolwiek z pewnością w stu procentach bardziej interesuje ją domowe "zacisze", spacery i oczywiście chillout- czyli spacery pod różnymi postaciami. Mosiek opanował już podstawowe posłuszeństwo, ale dalej coś tam pracujemy. Lubię w niej to, że jeśli jest czas na ćwiczenia to stara się skupić, mimo że nie zawsze jej się chce, ale stara się. Zawsze jej wzrok czuje na sobie. Zawsze.
Mama za nią nie przepada, raczej unika kontaktu z nią, bo wiecie.. a to ogródek a to taras, a to to , a to tamto. A jak na każdego labradora przystało , Sindi lubi poniuchać i wkładać łapska tam gdzie nie koniecznie jest ich miejsce. Tata.? Tata bardzo dużo mi pomaga,właściwie wszystko co do tej pory osiągnęłyśmy to głównie jego zasługa. Bo co ja,zwykła szesnastolatka mogłabym zrobić sama? Wyjazdy, dojazdy i oczywiście  opłaty finansowe?  Prawie nic.
Sindi jest psem , który lubi być w centrum zainteresowania. Po prostu, gdzie nie spojrzysz tam jest ona. Zawsze czeka. Czeka choćby na jeden rzut piłką za którą szaleje.Wystawy:
17 kwietnia 2011r. - KWPR Lublin (o. doskonała)
12 czerwiec 2011r. - KWPR Lublin (o. doskonała)
27-28 sierpień 2011r. - CACIB Białystok (o. bardzo dobra)
4 września 2011r. - KWPR Radom (o. doskonała lok. III)
22 kwietnia 2012r. - KWPR Lublin (o. doskonała lok.IV/VII)
25-26 sierpień 2012r. - CACIB Białystok  (w planach)
2 września 2012r. - KWPR Radom ( w planach)