poniedziałek, 4 lipca 2011

Jak skutecznie zmęczyć Labradora?

Zdarzają się osoby, które nie mają pomysłów, na to jak ,,zwalczyć'' nadmierną energię u swojego czworonoga. 
 • Pierwszy sposób na pewno wszystkim znany i często stosowany, to zwykły spacer, ale pies powinien biegać luzem. Można połączyć ze spacerem aport, większość psów uwielbia piłki czy coś innego za czym może pobiec i przynieść swojemu właścicielowi.
 • Pływanie- druga forma zorganizowania czasu psu.  Nie które psy wbiegają i pływają same z siebie, jednak znaczną część psich łap trzeba troszkę przekonać. Czym? Chociażby aportem, a w nagrodę oczywiście smaczek:) A jeśli pies nie przepada za aportem, lub nie chce ryzykować zamoczeniem ( :) ) można po prostu zapiąć psa na smycz i jeśli pogoda na to pozwala wejść z przyjacielem i popływać razem:) Mało , który psiak odmówi.
 • Frisbee, chyba nie muszę tłumaczyć na czym to polega?:) Wystarczająco męczące, ale należy skończyć zabawę, przed czasem kiedy naszemu czworonożnemu kompanowi się to nie znudzi.
 • Agillity- skoki przez przeszkody, tunel, huśtawka czy inne:) Podobnie jak z frisbee kończymy zanim pies będzie znudzony tą formą rozrywki.
 • Rower, pies przy rowerze szybko ,,gubi'' swoją energię. Jednak należy uważać , żeby pies się nie nadwyrężył za bardzo. Proponuję zacząć od mniejszych odcinków wycieczek i stopniowo je zwiększać, pies z czasem wyrobi sobie kondycję.
 • Inna możliwość to też rolki:) Osobiście zdarza mi się czasami z Sindi tak spędzać czas. Aczkolwiek na rolkach przebywamy dużo mniejszy dystans niż rowerem.
 • Można również kupić psu specjalny plecak razem z obciążeniami. Lecz w takim plecaku ODPADA ćwiczenie frisbee czy agility. Pies musi mieć swobodę przy skakaniu, a plecak mu tego nie ułatwi. Plecak jak najbardziej nadaje się na wycieczkę rowerową, czy zwykły spacer.
Wiele ludzi ma psy , które mają problemy z koncentracją , są nadpobudliwe, trzeba ,,rozbijać'' w nich agresję. Dzięki takim formom współpracy z psem,  nasz czworonóg będzie mógł łatwiej skupić się nad tym co do niego mówimy.


1 komentarz:

 1. Fajny pościk :)
  Przydatny przynajmniej jak dla mnie ./xd ;)
  Czekam na zdjęcia Sindi ;*

  OdpowiedzUsuń